• Novinka

Technics SL-1210 MK7

749,17 €

Zakúpením tohto produktu môžete získať až 74 beatcoinov. Váš nákupný košík má momentálne 74 beatcoinov , ktoré môžu byť prevedené na poukážku v hodnote 37,00 €.

Množstvo
Na objednávku

Bezjadrový motor s priamym náhonom – stabilné otáčky a vysoký výkon

Motory s priamym náhonom otáčajú tanierom priamo bez akýchkoľvek prevodových systémov. To má veľa výhod, napríklad vyšší výkon a presnosť otáčania. Spomínaná konštrukcia znižuje tiež nároky na údržbu, eliminuje nutnosť výmeny súčiastok po dlhodobom používaní a zvyšuje životnosť a spoľahlivosť systému. Motory s priamym náhonom trpeli však v istých situáciách občasným kolísaním rýchlosti otáčok (cogging). Pri modeli Technics SL-1210MK7 bol tento problém vyriešený pomocou nového typu bezjadrového motora s priamym náhonom. Motor je vybavený bezjadrovým statorom, a práve odstránenie železného jadra vyriešilo hlavnú príčinu kolísania otáčok. Okrem toho vyladili vývojári silu rotorových magnetov a optimalizovali vzdialenosť medzi bezjádrovým statorom a magnetom rotora. Výkon tak stúpol na úroveň modelu SL-1200MK5. Výsledkom je úplne presné a verné snímanie zvuku z drážky dosky.

Prehrávanie pospiatky – ďalšie možnosti pre dídžeja, ako oživiť hranie

Keď dídžej stlačí súčasne tlačidlo pre voľbu rýchlosti a tlačidlo Štart / Stop, roztočí sa tanier na druhú stranu *. To výrazne rozširuje možnosti pri živej produkcii.

* Pre aktiváciu prehrávanie pospiatky je nutné zapnúť vypínač na hlavnej jednotke.

* Prenoska musí podporovať scratching

Možnosť regulácie krútiaceho výkonu a nastavenie brzdy

Technics SL-1200MK7 je vybavený najmodernejším systémom ovládania motora, ktorý je prevzatý z Blu-ray prehrávačov značky Panasonic. Systém využíva mikropočítač a je zárukou kvalitného výkonu v bežných otáčkach a zároveň spoľahlivo reaguje na najrôznejšie triky používané profesionálnymi dídžejmi, ako napríklad scratching. Počiatočná krútiaci výkon a nastavenie brzdy možné samostatne upraviť podľa želania užívateľa.

Jasné osvetlenie ihly pomocou LED diódy s dlhou životnosťou

O osvetlenie ihly sa novo stará jasnejšia LED dióda s dlhou životnosťou. V porovnaní s predchádzajúcimi modelmi bola upravená veľkosť osvetlené oblasti a intenzita osvetlenia, takže ihla je bez problémov vidieť aj v úplnej tme.

Vysoko citlivé ramienko prenosky sníma signál z drážky dosky s maximálnou presnosťou

Ramienko prenosky kopíruje svojím pohybom otáčania dosky a zaisťuje čítanie s maximálnou presnosťou. Ramienko Technics má tradične prehnutý tvar, čo zvyšuje jeho stabilitu. Základom je ľahká, ale veľmi pevná hliníková trubička. Precízne ložiská sú zavesená na gimbalovú konštrukciu, čo zaručuje presné kopírovanie drážok a eliminuje riziko otrasov a preskakovanie ihly aj v náročných situáciách počas scratchingu.

Dvojvrstvový tanier s vylepšeným systémom tlmenia vibrácií

Tanier, na ktorý sa pokladajú gramoplatne, je vyrobený z dvoch častí. Odľahčená gumová vrstva účinne tlmí vibrácie hliníkového základu. Použitý systém zabraňuje nechceným rezonanciám pri prehrávaní a vylepšuje kvalitu zvuku. Základom pre efektívne tlmenie vibrácií je kvalitný šasi a technológie zdokonaľované počas mnohých rokov vývoja špičkových gramofónov. Základ hliníkovej konštrukcie je doplnený druhou vrstvou špeciálneho materiálu (kombinácia ABS a sklených vlákien). Zvolené riešenie zaručuje vynikajúcu pevnosť a utlmenie takmer všetkých nežiaducich vibrácií. Antivibračný izolátor tvorí guma s pružinami, čo zaisťuje optimálnu frekvenčnú charakteristiku.

Možnosť odpojenie káblov uľahčuje údržbu a rozširuje možnosti

Všetky káble v základnom balení majú pre zachovanie maximálnej kvality zvuku pozlátené konektory. Napájací kábel aj audio kábel možno od gramofónu odpojiť, čo uľahčuje údržbu a zároveň umožňuje výmenu káblov za iné.

Funkcia presného doladenie otáčok uľahčuje profesionálnu prácu

Rýchlosť otáčania je možné nastaviť na 33 1/3, 45 alebo 78 otáčok za minútu *. Okrem toho ju možno špeciálnym voličom meniť v rozmedzí ± 8% / ± 16%. Systém je riadený digitálne a vďaka tomu je možné rýchlosť nastaviť presne aj v prípade, keď je potrebné odchýliť sa od štandardných hodnôt. * Pre nastavenie 78 otáčok za minútu je nutné zapnúť vypínač na hlavnej jednotke.

Elegantné čierne prevedenie

Rozloženie ovládacích prvkov zodpovedá štandardom radu SL-1200, model SL-1200MK7 je osadený čiernymi tlačidlami a ramenom prenosky. V matnom prevedení vyzerá štýlovo a elegantne. Farbu LED diódy možno nastaviť na červenú či modrú.

Gramofón:

Typ: Manuálny gramofón s priamym náhonom Rýchlosti gramofónu: 33-1 / 3, 45 ot./min. (S prepínačom na 78 ot./min.) Počiatočný krútiaci moment: 0,18 N · m / 1,8 kg · cm Charakteristika roztočenia: Za 0,7 s z pokoja na 33 1/3 ot./min. Skreslenia a rotácia: 0,025% W.R.M.S. Tanier: Hliníkový odliatok, Priemer: 332 mm, Hmotnosť: pribl. 1,8 kg (Vrátane slipmatu a gumové podložky)

Ramienko:

Typ: Univerzálne statické Efektívna dĺžka: 230 mm Presah: 15 mm Uhol chyby snímaním: Do 2 ° 32 '(na vonkajšej drážka 30cm (12 ") dosky), Do 0 ° 32' (na vnútornej drážka 30cm (12") dosky) Offset uhol: 22 ° Rozsah nastavenia výšky ramien: 0 – 6 mm Rozsah nastavenia tlaku ihly: 0 – 4 g (priame čítanie) Hmotnosť hlavice: pribl. 7,6 g Platný rozsah hmotnosti prenosky (bez pomocného závažia): 5.6 – 12.0 g, 14,3 – 20,7 g (Vrátane hlavice) Svorkovnica hlavice: 1,2 mmφ 4kolíkový svorkovnice

Konektory:

Audio výstup: PHONO (pin jack) x 1, UZEMŇOVACÍ KONEKTOR x 1

Všeobecné:

Napájanie: AC 110-240 V, 50 Hz / 60 Hz Spotreba energie: 8 W, pribl. 0,2 W (pohotovostný režim) Rozmery (Š x V x H): 453 × 169 × 353 mm Hmotnosť: pribl. 9,6 kg Príslušenstvo: gramofón, slipmat, kryt proti prachu, adaptér pre EP platne, vyvažovacie závažie, hlavice, sada skrutiek pre prenosky, kábel PHONO, Zemniaci vodič PHONO, napájací kábel do siete, príručka.

Špeciálne kódy

Môže sa ti páčiť

10 ďalších produktov v rovnakej kategórii